جمع بندی کنکور 1401 به روش سه روز یکبار

نویسنده:
آخرین بروزرسانی:
مدت زمان مطالعه: دقیقه

جمع بندی سه روز یکبار کنکور با یک روش خاص

روش جمع بندی سه روز یکبار چگونه است؟ این سوال در دوران جمع بندی کنکور 1401 ذهن خیلی از دانش آموزان رو درگیر کرده است. تو این پست قراره جمع بندی کنکور به روش سه روز یکبار به همراه بهترین منابع جمع بندی کنکور 1401 رو باهم یاد بگیریم. پس تا آخر این پست با من باش!

نکاتی که قراره تو این پست با هم یاد بگیریم:

روش جمع بندی سه روز یکبار چیست؟

جمع بندی به روش سه روز یکبار یعنی یک روز آزمون بده و دو روز دیگه رو رفع اشکال کن. اما روش جمع بندی سه روز یکبار که قراره تو این پست یاد بگیریم یک فرق اساسی داره! اونم اینه که باید یک روز آزمون بدی و همون روز کل آزمون رو تحلیل و رفع اشکال کنی و دو روز دیگر باید درس ها رو مرور کنی. حواست باشه رفع اشکال با مرور فرق داره ها!

آزمون جمع بندی

در دوران جمع بندی کنکور، علاوه بر آزمون های آزمایشی جامع مثل سنجش، قلمچی، گزینه دو و گاج، باید کنکور های سال های اخیر رو هم آزمون بدی چون ایده طرح اکثر سوالات کنکور مشابه کنکور های قبلی است.

اما یه مشکلی هست! اگر بخوای کنکور های چند سال اخیر رو از سایت سازمان سنجش دانلود کنی، سوالات نظام قدیم هم در بین سوالات کنکور های قدیم وجود دارند. به همین دلیل باید از منابعی که سوالات کنکور نظام قدیم را متناسب با کنکور نظام جدید اصولی تغییر داده اند استفاده کنی.

برای اینکار می تونی از منابع زیر استفاده کنی:

نام کتاب
پیشنهاد اولچند کنکور خیلی سبز تجربی، ریاضی، انسانی، عمومی جامع
پیشنهاد دومدور دنیا در 4 ساعت گاج تجربی، ریاضی، انسانی، عمومی جامع
پیشنهاد سومکنکوریوم مهروماه تجربی، ریاضی، انسانی، عمومی
پیشنهاد چهارمکتاب زرد قلم چی عمومی و اختصاصی تجربی، ریاضی، انسانی

از بین منابع بالا بهترین آزمون شبیه ساز کنکور 1401 چند کنکور خیلی سبز است. چرا؟ چون برای هر کنکور سراسری داخل و خارج، دفترچه عمومی و اختصاصی جدا از هم دارد که اینکار به شبیه ساز کنکور سراسری کمک می کند.

اما آزمون های سه روز یکبار را از کی شروع کنیم؟ از 3 خرداد 1401 باید آزمون سه روز یکبار را شروع کنی. در زمان گفته شده آزمون های آزمایشی هم لحاظ شده اند.

روز آزمون جمع بندی

همونطور که ساعت شروع کنکور 8 صبح است. پس برای آزمون های شبیه ساز کنکور هم باید این مورد رو رعایت کنی! نه یک ثانیه کمتر و نه یک ثانیه بیشتر.

بعد از اینکه آزمون جمع بندی رو دادی، بدون احتساب زمان استراحت حدود ده ساعت زمان باقی می مونه. اما تو این زمان باید چیکار کنی؟ باید تحلیل و رفع اشکال آزمون رو انجام بدی. شاید بپرسی تحلیل آزمون چیست و چطوریه؟

خیلی ساده است. تو باید تمام سوالات آزمون چه درست، چه غلط و چه نزده رو دوباره کامل حل کنی. سریع سراغ پاسخنامه آزمون نرو. اول خودت تلاش کن در نهایت اگر به جواب نرسیدی پاسخنامه رو چک کن.

دو روز مرور و تحلیل آزمون

تحلیل آزمون سه روز یکبار و آزمون های آزمایشی رو باید سعی کنی همون روز آزمون تموم کنی. اما اگر بیشتر طول کشید نهایتا تا نصف روز دوم وقت داری تا تحلیل آزمون رو تموم کنی.

اما حالا بیا تا ببینیم برای هر درس جمع بندی کنکور چگونه است و بهترین منابع جمع بندی کنکور 1401 کدام است!

جمع بندی ادبیات فارسی کنکور

اول از همه بریم سراغ بهترین منابع جمع بندی ادبیات فارسی کنکور 1401:

موضوعنام کتاب
لغت و املا و تاریخ ادبیاتهفت خوان لغت و املا و تاریخ ادبیات کنکور خیلی سبز
قرابت معناییقرابت معنایی جامع کنکور نشر الگو یا قرابت معنایی هفت خوان خیلی سبز
دستور زبان فارسیدستور زبان فارسی هفت خوان خیلی سبز یا دستور زبان فارسی نشر الگو
آرایه های ادبیآرایه های ادبی نشر الگو یا آرایه های ادبی هفت خوان خیلی سبز

اما بریم سراغ بهترین روش جمع بندی فارسی کنکور:

 • لغت و املا و تاریخ ادبیات:
  برای خواندن لغت و املا و تاریخ ادبیات کنکور 1401 در بار اول باید ابتدا درسنامه هفت خوان خیلی سبز را کامل بخوانی، بعد تمرین های تشریحی هر درس را حل کنی و در انتها تست های هر درس را بزنی.
  برای مرور لغت و املا و تاریخ ادبیات روز قبل از آزمون های جمع بندی سه روز یکبار می توانی درس های سه سال را با سرعت از درسنامه هفت خوان مرور کنی. هفت خوان خیلی سبز علاوه بر لغت و املا و تاریخ ادبیات، به تشخیص آرایه های ادبی ایهام و ایهام تناسب کنکور بسیار کمک می کند.
 • قرابت معنایی:
  خیلی جاها گفته میشه که قرابت معنایی کنکور را فقط با تست زدن یاد بگیرید. اما کاملا اشتباهه! وقتی مفاهیم اولیه رو بلد نیستی چطوری می خوای قرابت معنایی تست بزنی؟ پس اول باید مفاهیم درس های سه سال را کامل از روی قرابت معنایی نشر الگو بخوانی و بعد از زدن تست های درس به درس، تست های جامع را بزنی.
 • دستور زبان فارسی:
  سخت ترین بخش فارسی کنکور همین دستور زبان فارسی است. برای مسلط شدن کامل به دستور زبان فارسی کنکور باید حداقل یک سال تمرین مستمر کنی. بنابراین اگر تا دوران جمع بندی کنکور، به دستور زبان فارسی مسلط نشدی باید قسمت هایی مثل شمارش وابسته های پیشین و پسین را حذف کنی. اما قسمت هایی مثل جهش ضمیر، شیوه بلاغی و حذف به قرینه لفظی و معنوی از آسان ترین مباحث فارسی کنکور هستند و به هیچ عنوان نباید از دستشون بدی. در جمع بندی سه روز یکبار بصورت باکس های شبانه این مباحث رو بخون.
 • آرایه های ادبی:
  آرایه های ادبی کنکور 1401 بعد از دستور زبان فارسی چالشی ترین قسمت ادبیات فارسی کنکور 1401 است. برای جمع بندی آرایه های ادبی کنکور 1401 ابتدا باید درسنامه آرایه های ادبی را کامل بخوانی. بعد با توجه به زمان باقی مانده تا کنکور 1401 دو راه برای تست آرایه داری. اگر زمان باقی مانده تا کنکور دو ماه یا کمتر بود باید تست جامع آرایه بزنی ولی اگر زمان بیشتری داشتی می توانی تست های جداگانه هر آرایه را هم بزنی.
  توجه کن که تو با تمرین کردن آرایه های ادبی حس آمیزی، حسن تعلیل و اسلوب معادله کنکور می توانی 90 درصد سوالات آرایه را با حذف گزینه جواب بدی.

همچنین با استفاده از لغت و املا هفت خوان خیلی سبز می توانی ایهام و ایهام تناسب کنکور را به نقطه قوت خودت تبدیل کنی.

جمع بندی عربی کنکور

اول از همه بریم سرغ بهترین کتاب جمع بندی عربی کنکور 1401:

نام کتاب
جمع بندی عربی کنکور خیلی سبز
عربی جامع خیلی سبز

عربی کنکور 1401 از سه بخش تشکیل شده است:

 1. ترجمه و تعریب
 2. درک مطلب عربی
 3. قواعد

برای جمع بندی عربی کنکور باید به صورت درس به درس درسنامه ترجمه و مفهوم و قواعد عربی کنکور بخوانی. برای درسنامه دو راه داری. اگر کمتر از دو ماه تا کنکور مانده و به عربی کنکور تسلط نداری از کتاب جمع بندی عربی کنکور خیلی سبز استفاده کن. اما اگر زمان بیشتری تا کنکور مانده و تسلط خوبی در درس عربی کنکور داری برای جمع بندی سه روز یکبار می توانی از درسنامه کتاب عربی جامع خیلی سبز و تست های کتاب جمع بندی عربی کنکور خیلی سبز به صورت همزمان استفاده کنی.

جمع بندی دینی کنکور

اول بریم سراغ بهترین کتاب جمع بندی دینی کنکور 1401:

نام کتاب
دین و زندگی جامع خیلی سبز

در دوران جمع بندی سه روز یکبار باید تمام تلاشت رو بکنی که حداقل یکبار تمام درس های دینی سه سال را کامل مرور کنی. حواست باشه که دینی کنکور 1401 را به هیچ عنوان نباید از دست بدی.

آیا می دونستی که با داشتن یک استراتژی آزمون دادن مناسب می تونی دینی کنکور رو توی 5 دقیقه 100 بزنی!

برای جمع بندی آیات دینی کنکور باید از درسنامه دینی جامع خیلی سبز استفاده کنی. درسنامه کتاب دین و زندگی جامع خیلی سبز علاوه بر متن کتاب درسی، تمام نکات ترکیبی سه سال و جواب تمرین های هر درس را کامل پوشش میدهد. برای جمع بندی با این کتاب باید فقط درسنامه را بخوانی و تست زدن در اولویت دوم است اما بهتره که برای جمع بندی دینی دوازدهم، تست های خیلی سبز دینی جامع را کامل بزنی چون دین و زندگی دوازدهم سنگین تر است.

جمع بندی زبان انگلیسی کنکور

اول بریم سراغ بهترین کتاب جمع بندی زبان انگلیسی کنکور 1401:

نام کتاب
جمع بندی زبان انگلیسی کنکور خیلی سبز
زبان انگلیسی جامع کنکور خیلی سبز

زبان کنکور 1401 از 4 بخش تشکیل شده است:

 1. لغات
 2. گرامر
 3. کلوز تست
 4. درک مطلب زبان

من برای زبان کتاب جمع بندی انگلیسی جامع خیلی سبز رو پیشنهاد می کنم. از مزیت های این کتاب اینه که لغات و قواعد زبان رو تقریبا کامل پوشش داده و همینطور تست های خوب و مناسب جمع بندی هم داره!

جمع بندی زیست شناسی کنکور

توی زیست شناسی اولویت اولت باید خوندن متن کتاب درسی های سه سال باشه. البته باید سریع انجامش بدی و روی نکات قفل نشی!

اولویت دوم اینه که نکته ها و خلاصه هایی که خودت نوشتی رو مرور کنی. توی این مدت بجز آزمون سه روز یکبار، فرصت تست زدن جدید نیست!

جمع بندی ریاضی کنکور

توی درس ریاضی اولویت مرور سریع درسنامه ها و فرمول ها هستش.

کتابی که برای جمع بندی ریاضی بهت پیشنهاد می کنم درسنامه ریاضی جامع خیلی سبز یا جمع بندی ریاضی جامع خیلی سبز رو استفاده کنی. اگر می خوای تست هم بزنی من کتاب جمع بندی رو توصیه می کنم چون تست های مناسبی داره و درسنامه خوبی هم داره.

جمع بندی فیزیک کنکور

ببین توی سه درس زیست، فیزیک و شیمی، کتاب درسی اولویت بالایی داره. چرا؟ چون تمام سوال هایی که طرح میشه به طور مستقیم یا غیر مستقیم از متن کتاب درسی هستش!

اولویت دوم برای فیزیک، مرور سریع فرمول ها و درسنامه هاست. کتابی که برای این کار بهت پیشنهاد می کنم، جمع بندی فیزیک خیلی سبز هستش. علاوه بر اینکه تمام نکات مهم و فرمول ها رو آورده، تست های مناسبی هم داره!

جمع بندی شیمی کنکور

همونطور که قبلا هم گفتم، اولویت اول در شیمی، کتاب درسی هستش. اگر به متن کتاب درسی و نکاتش مسلط نباشی، اکثر سوال های استوکیومتری رو هم نمی تونی جواب بدی!

اولویت دوم مرور نکته ها و خلاصه هایی هستش که خودت نوشتی، چون که توی این مدت، وقتی برای مرور درسنامه نیست!

یادت نره نظرتو برامون ثبت کنی!

نظرت برای ما خیلی مهمه! هر سوالی و مشکلی داشتی بپرس کامل جواب میدیم!


عارف علی نژاد

سلام دوست من! عارف علی نژاد هستم رتبه 499 تجربی کنکور سراسری 99، سخت ترین کنکور قرن!

من و تیم رتبه برتر حرفه ای من بهت کمک می کنیم تا تو هم رتبه برتر بشی!

درباره عارف علی نژاد بیشتر بدانید...

مشاوره کاملا رایگان می خوای؟


سلام دوست من! عارف علی نژاد هستم رتبه 499 تجربی کنکور سراسری 99، سخت ترین کنکور قرن!

من و تیم رتبه برتر حرفه ای من بهت کمک می کنیم تا تو هم رتبه برتر بشی!

ما در پنل کاربری کنکورباز بخش مشاوره کاملا رایگان داریم که می تونی هر سوالی که داشتی از رتبه های برتر کنکور سراسری بپرسی!

پس چرا معطلی؟!

رایگان ثبت نام کن!